Molnár János
Molnár János fafaragó
Gyermekkorom óta szeretek a fával dolgozni. Először a Kaesz Gyulai faipari szakközépiskolában tanultam a szakmát Budapesten, ahol asztalosként végeztem.A népi kézműves technikákkal Békéscsabán ismerkedtem meg. A szerkezeti nagyobb elemekből álló fafaragást, faművességet is ekkor sajátíthattam el. Több éven keresztül vettem részt a békéscsabai Kárpát-medencei nemzetközi fafaragó táborban. Itt készítettünk erdei kápolnát, kapu-skanzenbe fedeles kapukat, kopjafákat és a Szabadkai haranglábat is.
Az elmúlt években alkothattam a Raáb Ervin Művészeti Táborban Rácalmáson, az ott készült alkotásaim a falu közterein megtekinthetők. ("Libapásztor lányka", "Összetartozás fája", a Jankovich kúriában, "Lélekharang" a szigeti bejárónál).
A kulcsi Mesterségek Bölcsője Alkotónapokon a fafaragó szekciót vezettem közel 7 éven keresztül, közös alkotásaink itt is a falut díszítik (faragott fedeles és köztéri padok, hirdetőtáblák és kapuk).
Kisebb tárgyak faragásával, készítésével is szívesen foglalkozom. Kanalak, ivócsanakok, székek, tükrök és csigacsinálók kerültek ki a kezemből.
Kiállításokon vettem részt:
-
Kézműves Kiállítás Békéscsaba
-
Megyei Népművészeti Egyesület Adventi Kiállítás Székesfehérvár,
-
MMK Dunaújváros
-
MÜPA Budapest Kulcsi Kemencés Egyesület bemutatkozásában,
-
a kistérség több településének rendezvényein.
Több általam készített termék kapott zsűriszámot.
Családommal közösen is szeretek alkotni, így együtt készítettünk faragott kerítést, fedeles zsindelyes kaput, legutóbb egy rekonstrukciós nagyméretű kovácsfújtatót.
|